+370 699 44420 info@addelse.com

Straipsniai

Kasdienei motyvacijai ir įkvėpimui

Stereotipai apie karjerą

Karjeros samprata šiandien yra gerokai pasikeitusi. Tačiau mūsų visuomenėje vis dar populiarios kai kurios klišės arba, kitaip tariant, stereotipai apie karjerą. Esą profesinę sėkmę apibrėžia tik kopimas įsivaizduojamais karjeros laiptais į viršų, kad profesinių aukštumų pasiekia tik tie, kurie mėgsta konkuruoti ar net nesidrovi lipti per kitų galvas, kad sėkmingos karjeros sąvoka apima tik darbą, darbą ir dar kartą darbą.

Šiame straipsnyje aptarsime keletą dažnų stereotipų apie karjerą.

Nusipelnymas karjeros dėl ilgo stažo – „jau dirbu 5 m., jau turėčiau būti vadovu“, „visi, su kuriais pradėjau dirbti, padarė karjerą, o aš ne“

Norint daryti karjerą, pirmiausia reikia tobulėti. Tiek kaip žmogui asmeniškai, tiek kaip darbuotojui. Šiais laikais tik nuolatinis tobulėjimas ir mokymasis padeda koja kojon žengti su naujovėmis. Siekiant karjeros, būtina neapsiriboti tik tuo, kas atliekama darbe. Reikia mokytis papildomai, skaityti specifinę literatūrą, domėtis inovacijomis savo profesinėje srityje ir pan. Domėjimasis, mokymasis, tobulėjimas, skaitymas yra tie aspektai, kurie skiria profesionalą nuo mėgėjo ar paprasto darbuotojo.

Norėdami daryti karjerą, turite būti pasiruošę susidurti su sunkumais. Jei patyrus pirmuosius sunkumus, nuleisite rankas, karjeros nepadarysite. Priimkite sunkumus kaip pamoką. Nenuleiskite rankų, nepanikuokite. Jei nepavyko, kitą kartą padarykite daugiau nei reikia ar daugiau nei iš Jūsų tikimasi.

Kad darytumėte karjerą, turite būti pastebimas. Vargu, ar daug galimybių padaryti karjerą turi tas, kuris nesireiškia, neišsako savo pozicijos, nedemonstruoja savo pranašumų, o tik padaro, tai ką turi padaryti, ir viskas. Būkite pastebimas. Organizacijoje formuojama nauja komanda naujam projektui? Pasisiūlykite! Organizacijoje atsirado nauja idėja? Pasisiūlykite ją įgyvendinti! Siūlykite savo idėjas, išsakykite savo poziciją.

Noras karjeros, nes nebenorima būti ten, kur esama – „nežinau ko noriu, tiks beveik bet kas, svarbu pakeisti vietą“

  • Išsiaiškinkite priežastis, dėl ko norite karjeros (klauskite savęs, „kas man yra karjera?“)
  • Įsivertinkite turimas stiprybes ir tobulintinas vietas, išgryninkite kompetencijas
  • Įvertinkite, kokios veiklos jums patinka, kas sekasi darbe
  • Kur save matytumėte (kokios pareigos)
  • Kokių kompetencijų reikia, norinti tas pareigas sėkmingai atlikti, bei pasilyginkite su dabartine situacija (kokių kompetencijų trūksta)
  • Kartu su vadovu parenkite ugdymo planą

Noras būti vadovu dėl statuso ir garbės – „tėvai džiaugtųsi”

Vadovo pareigos – ne tik gražus pavadinimas. Vadovas – ne specialybė, o patirties, įgūdžių, profesinių žinių ir asmeninių savybių rezultatas. Pagrindinė vadovo veikla – efektyviai planuoti ir organizuoti darbus bei užtikrinti, kad jiems bus skirti tinkamiausi žmonės, reikalingos medžiagos ir finansai. Vadovas gali vadovauti tiek visai kompanijai ar organizacijai, tiek kažkuriam padaliniui ar sričiai. Vadovaujantis žmogus nuolat planuoja: planuoja užduotis ir jų vykdymui reikalingo personalo darbą, medžiagas, techninius ir finansinius išteklius. Jo vadovavimo darbą sudaro reikiamų užduočių skyrimas atitinkamiems darbuotojams, užduočių vykdymo sekimas, iškylančių problemų sprendimas, sprendimų priėmimas. Vadovui tenka spręsti ne tik tiesiogiai su darbu ir atliekamomis užduotimis susijusias problemas, jo pareiga – tinkamai reaguoti į darbuotojų bendravimo ar net asmenines problemas, jas išspręsti. Jam tenka rengti susirinkimus ir jiems pirmininkauti.

„Vadovas turi mane pastebėti ir pateikti karjeros pasiūlymą“

Atminkite, karjera savaime nepasidaro, ją reikia padaryti patiems. Kad būtų lengviau suvokti karjeros siekimo rimtumą, galite save sulyginti su maratono bėgiku, ar žmogumi, kopiančiu į Everestą. Darbuotojas pats priima su karjera susijusius sprendimus. Vadovas yra žmogus, kuris pažįsta savo darbuotojus, jų vertybes, interesus, stipriąsias puses ir žino jų tikslus. Jis lyg tarpininkas tarp darbuotojų ir organizacijos teikiamų galimybių, kuris gali padėti sugalvoti naujų būdų, kaip tobulinti ir pritaikyti savo įgūdžius geresniam užduočių įgyvendinimui ir tinkamam darbuotojų poreikių patenkinimui.

 

Karjera yra kaip maratonas arba ekspedicija į aukštus kalnus – ji reikalauja pasiryžimo, pastangų ir nuolatinio tobulėjimo. Nepaisant dažnai paplitusių stereotipų, šiuolaikinė karjera  yra apie nuolatinį mokymąsi, tobulėjimą ir ėmimąsi proaktyvų veiksmų. Tai nuolatinis kelias, kuriame reikia įveikti kliūtis, iššūkius ir, svarbiausia, neprarasti optimizmo ir užsispyrimo, nes tik taip galima pasiekti aukštumas, kurių siekiame.

PROFILEXT (PXT)

ProfileXT yra asmenybės testas, kuris padeda įvertinti asmens tinkamumą konkrečioms pareigoms. Šis darbuotojų vertinimas padeda sukurti stipresnę, produktyvesnę organizaciją, nes jo pagrindinis principas – tinkami žmonės tinkamam darbui. 

CheckPoint360

Checkpoint360 yra vadovų kompetencijų vertinimo įrankis. Jo pagrindas – 360 laipsnių grįžtamasis ryšys vadovams iš jų tiesioginių vadovų, kolegų ir pavaldinių. Vertinimo rezultatai leidžia vadovams palyginti savo pačių įgūdžių ir kompetencijų vertinimą su tuo, kaip juos suvokia aplinkiniai,

DiSC CLASSIC

DiSC Classic yra asmenybės pažinimo testas, leidžiantis geriau pažinti save ir kitus žmones bei nustatyti asmeniui būdingą elgesio tipą. Remiantis DiSC Classic vertinimo rezultatais galima pamatyti asmens profesinį asmenybės tipą, pagerinti komunikaciją organizacijose, suvaldyti konfliktus ir ugdyti efektyvius vadovus bei komandas.

Darbuotojų įsitraukimo tyrimas

Įsitraukimas į darbą yra nusiteikimas dirbti ir pastangos daryti tai, kas svarbu organizacijai. Įsitraukimas į darbą turi teigiamos įtakos darbuotojų darbo atlikimo kokybei, pasitenkinimui darbu, darbuotojo gerovei, proaktyviam elgesiui ir lojalumui organizacijai

Jums gali patikti:

Ar žinote savo tamsiasias puses? Uolumas

Ar žinote savo tamsiasias puses? Uolumas

Uolumo skalė prognozuoja asmens polinkį dirbti sunkiai, kruopščiai bei galimus sunkumus deleguojant darbus kitiems. Ši skalė taip pat matuoja, ar asmuo sugeba prioretizuoti užduotis, ar yra linkęs į mikrovaldymą. Aukštą balą šioje skalėje surinkę žmonės dažnai būna...

read more
Lyderystė VUCA aplinkoje

Lyderystė VUCA aplinkoje

Vadovai negali numatyti kiekvienos konkrečios situacijos – ypač kai gyvename VUCA aplinkoje. Greitai kintančioje aplinkoje neįmanoma turėti paruoštų reagavimo planų kiekvienam atvejui. Norint sėkmingai veikti VUCA aplinkoje reikia lankstumo, gebėjimo spręsti problemas...

read more
Share This