+370 699 44420 info@addelse.com

Straipsniai

Kasdienei motyvacijai ir įkvėpimui

Rasti gerą pardavėją – tarsi rasti idealų sutuoktinį

Sėkmingų įmonių vadovai žino, kad tiesiausias kiekvieno produkto raktas į sėkmę – geras pardavėjas. Jis ne tik parduos įmonės gaminį ar paslaugą, bet ir užtikrins, kad garsas apie ją sklistų tarp pirkėjo šeimos narių, draugų ir kolegų.

Sėkmingų įmonių vadovai žino, kad tiesiausias kiekvieno produkto raktas į sėkmę – geras pardavėjas. Jis ne tik parduos įmonės gaminį ar paslaugą, bet ir užtikrins, kad garsas apie ją sklistų tarp pirkėjo šeimos narių, draugų ir kolegų.

Kaip rasti tokį pardavėją, o sutikus – jį atpažinti? Gero pardavėjo paieškos primena dažnai antrajai pusei keliamus kriterijus.

Su tokiu žmogumi linksma ir gera būti. Sėkmingi pardavėjai paprastai yra charizmatiškos, gerą humoro jausmą turinčios, aplinkinių mėgstamos asmenybės – klientams su jais tiesiog norisi bendrauti ir leisti laiką.

Jis pasitiki savimi. Pardavėjo pasitikėjimas savimi leidžia jam laisvai bendrauti su klientais, o ir byloja apie parduodamo produkto kokybę.

Jis atidus. Atidumas geram pardavėjui reikalingas ne tik bendraujant su klientu, bet ir darant „namų darbus“, t.y., ruošiantis susitikimui bei užbaigiant sandėrį po jo. Atidumas ir kruopštumas yra vertinami kaip aukšto profesionalumo ženklas.

Jis atkaklus. Geras pardavėjas nebijo nesėkmių ir dėl jų nepraranda motyvacijos. Jis nepasiduoda ir atkakliai siekia užsibrėžto tikslo.

PAŽVELKIM GILIAU

Su žmogumi, atitinkančiu šį aprašymą, tikrai norėtųsi bendrauti ir drauge leisti laiką. Toks žmogus galėtų būti ir geras pardavėjas. Bet šeimos kūrimas – atsakingas žingsnis, todėl dairydamiesi būsimo sutuoktinio esame dar reiklesni. Spręsdami, ar norėtume su tuo žmogumi įsipareigoti gyventi gyvenimą kartu, žiūrime giliau.

Charizma ir puikūs bendravimo įgūdžiai gali patraukti dėmesį, bet jei nėra gilesnio vertybinio pagrindo – dėmesingumo, nuoširdaus rūpesčio kitu žmogumi, kažin, ar ilgalaikiai santykiai bus sėkmingi. Taip pat yra ir pardavime.

Pernelyg dažnai darbdaviai susivilioja išpuoselėtu fasadu – puikiai atrodantis CV, kandidato šypsena, pasitikėjimas savimi, iškalba – ir pasisamdo pardavėją, kurio mėgstamiausias užsiėmimas – pardavinėti save. Turbūt ne vienam darbdaviui yra tekę nusivilti, kai toks kandidatas vėliau neparodo jokio apčiuopiamo rezultato.

Mokėjimas ir, svarbiausia, noras užmegzti kontaktą, suprasti kliento poreikius ir kalbėti būtent apie juos yra stipriausios kiekvieno pardavėjo savybės. Nors visi šie sugebėjimai yra lavinami, atsiskleisti jie turėtų jau pirmojo pokalbio su kandidatu metu.

Geras pardavėjas neįkyrus. Geras pardavėjas, kaip jau minėjau, atkakliai sieks savo tikslo ir atidžiai ieškos būdų, kaip padaryti, kad atitiktų kliento poreikius, tačiau jis niekada neįkyrės potencialiam pirkėjui ir taip jo neatstums. Profesionaliam pardavėjui svarbiausia išlikti naudingam ir laukiamam.

Jis nori jums padėti ir aktyviai imasi spręsti iškilusias problemas. Kliento užtikrinimas, kad jo pažintis su šiuo pardavėju iš tiesų palengvins ar pagerins jo gyvenimą, yra privaloma puikaus specialisto savybė.

Galų gale – jis patikimas. Sėkmingiausiai parduoda pasitikėjimą klientams keliantys specialistai. Tokiems pardavėjams nuoširdžiai rūpi jų klientų gerovė bei pasitenkinimas ir jie stengiasi juos užtikrinti.

PABAIGAI

Taigi, rasti gerą pardavėją, kaip ir gerą gyvenimo palydovą – nemenkas iššūkis. Tačiau abu jie jūsų gyvenimą pakeis neatpažįstamai.

Airida Zavadskė – darbuotojų vertinimo, talentų vadybos ekspertė,  UAB „Addelse“ partnerė-ekspertė.
Parengta su Andriaus Franco pagalba.

PROFILEXT (PXT)

ProfileXT yra asmenybės testas, kuris padeda įvertinti asmens tinkamumą konkrečioms pareigoms. Šis darbuotojų vertinimas padeda sukurti stipresnę, produktyvesnę organizaciją, nes jo pagrindinis principas – tinkami žmonės tinkamam darbui. 

CheckPoint360

Checkpoint360 yra vadovų kompetencijų vertinimo įrankis. Jo pagrindas – 360 laipsnių grįžtamasis ryšys vadovams iš jų tiesioginių vadovų, kolegų ir pavaldinių. Vertinimo rezultatai leidžia vadovams palyginti savo pačių įgūdžių ir kompetencijų vertinimą su tuo, kaip juos suvokia aplinkiniai,

DiSC CLASSIC

DiSC Classic yra asmenybės pažinimo testas, leidžiantis geriau pažinti save ir kitus žmones bei nustatyti asmeniui būdingą elgesio tipą. Remiantis DiSC Classic vertinimo rezultatais galima pamatyti asmens profesinį asmenybės tipą, pagerinti komunikaciją organizacijose, suvaldyti konfliktus ir ugdyti efektyvius vadovus bei komandas.

Darbuotojų įsitraukimo tyrimas

Įsitraukimas į darbą yra nusiteikimas dirbti ir pastangos daryti tai, kas svarbu organizacijai. Įsitraukimas į darbą turi teigiamos įtakos darbuotojų darbo atlikimo kokybei, pasitenkinimui darbu, darbuotojo gerovei, proaktyviam elgesiui ir lojalumui organizacijai

Jums gali patikti:

Ar žinote savo tamsiasias puses? Uolumas

Ar žinote savo tamsiasias puses? Uolumas

Uolumo skalė prognozuoja asmens polinkį dirbti sunkiai, kruopščiai bei galimus sunkumus deleguojant darbus kitiems. Ši skalė taip pat matuoja, ar asmuo sugeba prioretizuoti užduotis, ar yra linkęs į mikrovaldymą. Aukštą balą šioje skalėje surinkę žmonės dažnai būna...

read more
Stereotipai apie karjerą

Stereotipai apie karjerą

Karjeros samprata šiandien yra gerokai pasikeitusi. Tačiau mūsų visuomenėje vis dar populiarios kai kurios klišės arba, kitaip tariant, stereotipai apie karjerą. Esą profesinę sėkmę apibrėžia tik kopimas įsivaizduojamais karjeros laiptais į viršų, kad profesinių...

read more
Share This