+370 699 44420 info@addelse.com

Straipsniai

Kasdienei motyvacijai ir įkvėpimui

Pasitenkinimas darbu ir darbuotojų motyvacija

Galvodamas apie darbuotojų motyvaciją, F. Herzberg vienas pirmųjų išvystė mintį, kad pasitenkinimas darbu ir nepasitenkinimas darbu yra du skirtingi konstruktai. Atlikus tyrimą, ši hipotezė buvo patvirtinta, o autorius nustatė, jog pasitenkinimą darbu visų pirmiausia lemia darbinė veikla, savirealizacijos galimybė, o nepasitenkinimą darbu – darbuotojo santykis su aplinka, kurioje dirba.

Herzberg išskyrė higieninius faktorius (atlyginimas, santykiai su vadovu ir kolegomis, darbo sąlygos, įrankiai, maitinimas, organizacijos politika ir kt.) ir motyvacinius faktorius (augimo galimybė, pripažinimas, pasiekimai, atsakomybė, pažanga, darbo pobūdis), kurie lemia motyvaciją darbe. Svarbu tai, jog higieniniai faktoriai neveikia motyvuojančiai – jie yra būtinas pagrindas tam, kad motyvaciniai faktoriai galėtų veikti. Tai reiškia, jog patenkinus visus higieninius faktorius, darbuotojai nebūtinai bus motyvuoti dirbti, bet apleidus higieninius faktorius – jie veiks demotyvuojančiai.

Tad nors įsitraukimo tyrimo rezultatai rodo, jog nemaža dalis įvairių Lietuvos įmonių darbuotojų vis dar nurodo laiku gaunamą atlyginimą kaip vieną iš darbovietės privalumų, tokie savaime suprantami dalykai kaip skaidrumas, stabilumas ir laiku mokama alga nemotyvuoja darbuotojų didinti produktyvumą.

Įsitikinkite, kad Jūsų organizacijoje yra patenkinami visi higieniniai faktoriai, bet nepamirškite, kad tikroji motyvacija slypi darbinės veiklos prasmingume ir darbuotojų tobulėjimo bei augimo galimybėse.

Prireikus pagalbos – kreipkitės dėl darbuotojų įsitraukimo ir pasitenkinimo darbu tyrimo Jūsų organizacijoje.

 

Adrija Repečkė, Addelse asistentė

PROFILEXT (PXT)

ProfileXT yra asmenybės testas, kuris padeda įvertinti asmens tinkamumą konkrečioms pareigoms. Šis darbuotojų vertinimas padeda sukurti stipresnę, produktyvesnę organizaciją, nes jo pagrindinis principas – tinkami žmonės tinkamam darbui. 

CheckPoint360

Checkpoint360 yra vadovų kompetencijų vertinimo įrankis. Jo pagrindas – 360 laipsnių grįžtamasis ryšys vadovams iš jų tiesioginių vadovų, kolegų ir pavaldinių. Vertinimo rezultatai leidžia vadovams palyginti savo pačių įgūdžių ir kompetencijų vertinimą su tuo, kaip juos suvokia aplinkiniai,

DiSC CLASSIC

DiSC Classic yra asmenybės pažinimo testas, leidžiantis geriau pažinti save ir kitus žmones bei nustatyti asmeniui būdingą elgesio tipą. Remiantis DiSC Classic vertinimo rezultatais galima pamatyti asmens profesinį asmenybės tipą, pagerinti komunikaciją organizacijose, suvaldyti konfliktus ir ugdyti efektyvius vadovus bei komandas.

Darbuotojų įsitraukimo tyrimas

Įsitraukimas į darbą yra nusiteikimas dirbti ir pastangos daryti tai, kas svarbu organizacijai. Įsitraukimas į darbą turi teigiamos įtakos darbuotojų darbo atlikimo kokybei, pasitenkinimui darbu, darbuotojo gerovei, proaktyviam elgesiui ir lojalumui organizacijai

Jums gali patikti:

Ar žinote savo tamsiasias puses? Uolumas

Ar žinote savo tamsiasias puses? Uolumas

Uolumo skalė prognozuoja asmens polinkį dirbti sunkiai, kruopščiai bei galimus sunkumus deleguojant darbus kitiems. Ši skalė taip pat matuoja, ar asmuo sugeba prioretizuoti užduotis, ar yra linkęs į mikrovaldymą. Aukštą balą šioje skalėje surinkę žmonės dažnai būna...

read more
Stereotipai apie karjerą

Stereotipai apie karjerą

Karjeros samprata šiandien yra gerokai pasikeitusi. Tačiau mūsų visuomenėje vis dar populiarios kai kurios klišės arba, kitaip tariant, stereotipai apie karjerą. Esą profesinę sėkmę apibrėžia tik kopimas įsivaizduojamais karjeros laiptais į viršų, kad profesinių...

read more
Share This