+370 699 44420 info@addelse.com

Straipsniai

Kasdienei motyvacijai ir įkvėpimui

„ Neleiskite mums prarasti geriausių mūsų specialistų!”

Didelėje IT kompanijoje dirba gausus būrys IT specialistų. Čia struktūra gana plokščia: yra mažai tarpinių grandžių vadovų, na o didžiausios vertybės kompanijoje- patirtis ir specializacija. Tačiau ir tokiose organizacijose yra reikalingi komandos vadovai.

Komandos vadovas- tai tas žmogus, kuris ne tik organizuoja komandos darbą, bet ir yra IT profesionalas, vadinamasis “Team Leader”. Paprastai “Team Leader” šioje organizacijoje buvo paskiriamas ilgiausiai dirbantis ir didžiausią patirtį sukaupęs darbuotojas.  Žinoma prie to prisideda ir socialinis spaudimas, nes karjera gali būti tik vertikali. Vieną darbuotoją kolegos vis skatindavo:

-Tu jau penkti metai dirbi šioje organizacijoje, esi geriausias specialistas, turi prašyti paaukštinimo!

Na ir toks užburtas darbuotojas per Veiklos vertinimo pokalbį prasitaria, kad labai nori būti  “Team Leader”. Vadovai ir Personalo skyrius kaip motyvacijos priemonę skiria pareigas ir plačiai paskelbia naujieną organizacijoje. Visi laimingi švenčia naujo vadovo gimimą.

Tik pradėjus vadovauti, paaiškėja, kad žmogus neturi tinkamų asmeninių savybių būti tuo „Team Leader“. Ir mažiausiai progai pasitaikius visgi grįžta prie to, kas jam labiausiai sekasi-  imasi specialisto vaidmens. Tada ir susiformuoja situacija: vadovauti negaliu, o atgal į specialistus grįžti nenoriu, nes tai reikštų „žingsnį atgal“. O ką dar ir kolegos pasakys:  – Nepasisekė, nesusitvarko.

Norint išsigelbėti iš šios nemalonios situacijos, telieka palikti organizaciją. Taip prarandamas ir puikus specialistas, ir prastas „Team Leader“.

Kliento užsakymas mums  – paprastas: „ Neleiskite mums prarasti geriausių mūsų specialistų!” O tą padėti padaryti mes galime: atlikus ProfileXT testą, jo rezultatai leidžia prognozuoti, ar darbuotojas turi pakankamai išreikštas tam tikras lyderio savybes, o gal jo potencialas visai kitus- tiesiog būti puikiu specialistu.

PROFILEXT (PXT)

ProfileXT yra asmenybės testas, kuris padeda įvertinti asmens tinkamumą konkrečioms pareigoms. Šis darbuotojų vertinimas padeda sukurti stipresnę, produktyvesnę organizaciją, nes jo pagrindinis principas – tinkami žmonės tinkamam darbui. 

CheckPoint360

Checkpoint360 yra vadovų kompetencijų vertinimo įrankis. Jo pagrindas – 360 laipsnių grįžtamasis ryšys vadovams iš jų tiesioginių vadovų, kolegų ir pavaldinių. Vertinimo rezultatai leidžia vadovams palyginti savo pačių įgūdžių ir kompetencijų vertinimą su tuo, kaip juos suvokia aplinkiniai,

DiSC CLASSIC

DiSC Classic yra asmenybės pažinimo testas, leidžiantis geriau pažinti save ir kitus žmones bei nustatyti asmeniui būdingą elgesio tipą. Remiantis DiSC Classic vertinimo rezultatais galima pamatyti asmens profesinį asmenybės tipą, pagerinti komunikaciją organizacijose, suvaldyti konfliktus ir ugdyti efektyvius vadovus bei komandas.

Darbuotojų įsitraukimo tyrimas

Įsitraukimas į darbą yra nusiteikimas dirbti ir pastangos daryti tai, kas svarbu organizacijai. Įsitraukimas į darbą turi teigiamos įtakos darbuotojų darbo atlikimo kokybei, pasitenkinimui darbu, darbuotojo gerovei, proaktyviam elgesiui ir lojalumui organizacijai

Jums gali patikti:

Ar žinote savo tamsiasias puses? Uolumas

Ar žinote savo tamsiasias puses? Uolumas

Uolumo skalė prognozuoja asmens polinkį dirbti sunkiai, kruopščiai bei galimus sunkumus deleguojant darbus kitiems. Ši skalė taip pat matuoja, ar asmuo sugeba prioretizuoti užduotis, ar yra linkęs į mikrovaldymą. Aukštą balą šioje skalėje surinkę žmonės dažnai būna...

read more
Stereotipai apie karjerą

Stereotipai apie karjerą

Karjeros samprata šiandien yra gerokai pasikeitusi. Tačiau mūsų visuomenėje vis dar populiarios kai kurios klišės arba, kitaip tariant, stereotipai apie karjerą. Esą profesinę sėkmę apibrėžia tik kopimas įsivaizduojamais karjeros laiptais į viršų, kad profesinių...

read more
Share This