+370 665 30121 info@addelse.com

Straipsniai

Kasdienei motyvacijai ir įkvėpimui

Lyderystės stiliai: Vystantis strategiją lyderis (2 dalis)

Strategijų kūrimas yra susijęs su tikslų ir idėjų pavertimu į konkrečius veiksmų planus, kurie yra kartu ir novatoriški, ir pasiekiami. Siekiant tai padaryti, vadovai turi suprasti savo organizacijos unikalius išteklius ir iššūkius bei, pasinaudoję šiomis žiniomis, veikti kaip pokyčių agentai.

Straipsnių serijos įžangą – apie ką čia ir kodėl – galite paskaityti pirmame straipsnyje apie Kuriantį viziją vadovą. O dabar – apie Strategiją vystančiui vadovui itin svarbius asmenybės bruožus, kurie išskirti remiantis ProfileXT vertinimo ir vadovų rezultatų bei įgūdžių sąsajų tyrinėjimu.

Strategijų kūrimas yra susijęs su tikslų ir idėjų pavertimu į konkrečius veiksmų planus, kurie yra kartu ir novatoriški, ir pasiekiami. Siekiant tai padaryti, vadovai turi suprasti savo organizacijos unikalius išteklius ir iššūkius bei, pasinaudoję šiomis žiniomis, veikti kaip pokyčių agentai. Taigi, jei ieškote vadovo, sėkmingai vystančio organizacijos strategiją, siūlau atsižvelgti į:

Mąstymo gebėjimus

Norėdami sukurti strategiją, vadovai turi turėti reikiamus įgūdžius, kad galėtų spręsti problemas, kritiškai mąstyti ir priimti informacijos analize pagrįstus sprendimus. Būtent dėl to, kalbant apie organziacijos strategijų vystymą, mąstymo gebėjimai tampa itin reikšmingi. Aukšti mąstymo gebėjimai glaudžiai siejasi su lyderio gebėjimu samprotauti, analizuoti žodinę ir skaitinę informaciją, spręsti naujas, kompleksines problemas, atpažinti pasikartojančius modelius ir atrasti ryšius tarp skirtingos informacijos.

Prisitaikymą

Spaudimas prisitaikyti prie grupės gali būti gana stiprus ir dažnai gali trukdyti tobulinti senas ar kurti naujas strategijas, padėsiančias siekti organizacijos tikslų. Dažnai žmonės, to net nenujausdami, veikia kartu su dauguma, nepaisydami komformizmo pasekmių ar užgniauždami savo asmeninę nuomonę. Kad to išvengtumėte, svarbu atsižvelgti į vadovo prisitaikymo lygį – rekomenduojama, kad jis būtų vidutinis ar netgi šiek tiek žemesnis. Tokie vadovai yra labau linkę eiti prieš srovę, išsakyti nepopuliarią nuomonę bei inicijuoti naujas, galbūt ne visiems patogias strategijas, atskirti, kada būtina pasipriešinti, o kada – prisitaikyti prie grupės.

Objektyvumą

Kurdami strategijas vadovai privalo veikti greitai ir ryžtingai. Norėdami tai padaryti, jie privalo gerai įvertinti kiekvieną situaciją. Vadovo objektyvumo balas ProfileXT skalėje parodys, kaip vadovas bus linkęs priimti sprendimus bei formuoti savo nuomonę ir tuo pačiu – ateities strategijas: labiau remtis esamais faktais, savo patirtimi ar intuicija, ar, kas dažnai būna veiksmingiausia, subalansuoti visus šiuos būdus.

Įvertinti lyderio savybes jums padės ProfileXT

PROFILEXT (PXT)

ProfileXT yra asmenybės testas, kuris padeda įvertinti asmens tinkamumą konkrečioms pareigoms. Šis darbuotojų vertinimas padeda sukurti stipresnę, produktyvesnę organizaciją, nes jo pagrindinis principas – tinkami žmonės tinkamam darbui. 

CheckPoint360

Checkpoint360 yra vadovų kompetencijų vertinimo įrankis. Jo pagrindas – 360 laipsnių grįžtamasis ryšys vadovams iš jų tiesioginių vadovų, kolegų ir pavaldinių. Vertinimo rezultatai leidžia vadovams palyginti savo pačių įgūdžių ir kompetencijų vertinimą su tuo, kaip juos suvokia aplinkiniai,

DiSC CLASSIC

DiSC Classic yra asmenybės pažinimo testas, leidžiantis geriau pažinti save ir kitus žmones bei nustatyti asmeniui būdingą elgesio tipą. Remiantis DiSC Classic vertinimo rezultatais galima pamatyti asmens profesinį asmenybės tipą, pagerinti komunikaciją organizacijose, suvaldyti konfliktus ir ugdyti efektyvius vadovus bei komandas.

Darbuotojų įsitraukimo tyrimas

Įsitraukimas į darbą yra nusiteikimas dirbti ir pastangos daryti tai, kas svarbu organizacijai. Įsitraukimas į darbą turi teigiamos įtakos darbuotojų darbo atlikimo kokybei, pasitenkinimui darbu, darbuotojo gerovei, proaktyviam elgesiui ir lojalumui organizacijai

Jums gali patikti:

Darbuotojų jausmai organizacijai

Darbuotojų jausmai organizacijai

Vasario 3 dieną Organizacinės psichologijos konferencijoje „Emocijos darbe“ Addelse dalinosi informacija apie Lietuvos įmonių įsitraukimo į darbą tendencijas. Kviečiame susipažinti su pranešimo medžiaga. Informaciją galite peržiūrėti čia: Darbuotojų jausmai...

Lojalūs darbuotojai – organizacijos turtas

Lojalūs darbuotojai – organizacijos turtas

Prasidėjus pandemijai ir darbo rinką užvaldžius nuotoliniam darbui, vis daugiau darbuotojų ėmė plačiau žiūrėti į savo karjeros įvairiose organizacijose perspektyvas, keisti darbus. Šiandien daugelis sėkmingų įmonių priklauso nuo gebėjimo pritraukti ir išsaugoti...

Share This