+370 699 44420 info@addelse.com

Straipsniai

Kasdienei motyvacijai ir įkvėpimui

Kaip išsirinkti darbovietę?

Tiek renkantis pirmąją darbo vietą po studijų baigimo, tiek norint pakeisti įmonę ar sferą, kurioje dirbama, svarbu atsižvelgti į keletą aspektų, lemiančių darbovietės pasirinkimą. Pateikiame patarimus, padėsiančius lengviau apsispręsti renkantis naują darbovietę.

Tiek renkantis pirmąją darbo vietą po studijų baigimo, tiek norint pakeisti įmonę ar sferą, kurioje dirbama, svarbu atsižvelgti į keletą aspektų, lemiančių darbovietės pasirinkimą.

Jei dar neturite su specifine sfera susijusios darbo patirties, nesistenkite ieškoti svajonių darbovietės. Žinoma, būtų puiku, jei iškart galėtumėte pradėti dirbti prestižinėje įmonėje, užimti aukštas pareigas ir gauti lūkesčius viršijantį atlyginimą. Bet tikriausiai kiekvienam aišku, kad taip beveik niekada nenutinka. Tam, kad pasiektumėte savo užsibrėžtų karjeros tikslų, svarbiausia yra pradėti eiti tikslo link vedančiu keliu. Geras atspirties taškas darbinėje veikloje labai svarbus. Pasirinkite įmonę, kurioje turite didžiausią potencialą mokytis to, kas svarbu Jūsų profesijai. Pasidomėkite, kokios yra mokymų bei mentorystės galimybės.

Jei turite darbinės patirties ir ieškote naujo darbo, svarbu atsižvelgti į šių paieškų prielaidas. Tuo atveju, jei darbe tiesiog „nusibodo“, norite pakeisti aplinką ar gauti didesnį atlyginimą, visai nesunkiai apsispręsite dėl naujos darbovietės – turite keletą aiškių kriterijų.

Vis dėlto, jei dėl kažkokių priežasčių tenka keisti darbą, o bet kur eiti nenorite, apsispręsti gali padėti keletas patarimų:

  • Įvertinkite savo ir įmonės vertybių atitikimą – banalu, bet genialu. Kad ir kokį aukštą atlyginimą gausite, blogai jausdamiesi darbo vietoje nebūsite patenkinti darbine veikla, smuks produktyvumas. Apie įmonės kultūrą, ateities viziją dažniausiai galite sužinoti iš įmonės internetinio puslapio „Apie mus“ tipo skilties, arba pasiteirauti esamų darbuotojų. Tik atminkite, kad subjektyvias žmonių nuomones reikia vertinti atsargiai. Apie įmonę mielai papasakos Jus kaip kandidatą svarstantis asmuo darbo pokalbio metu. Apsibrėžkite sau svarbius aspektus, pavyzdžiui, kaip įmonė reaguoja į netikėtų laisvadienių poreikį, ar galėsite į ofisą atsivesti šunį, ar yra nuotolinio darbo galimybė, ar darbuotojai pratę susiburti ir leisti laiką kartu, ar egzistuoja griežtos formalaus bendravimo taisyklės, kaip įmonė mato save po penkerių metų, kaip vertina darbuotojų karjerą organizacijos viduje?
  • Sužinokite, koks bus Jūsų naujo darbo pobūdis – svarbu ne tik tai, kokias veiklas įprastai apima Jūsų pareigos, už ką būsite atsakingi bendrai, o tai, kaip atrodys kasdienės užduotis. Projektų vadovo pareigos gali skambėti patraukliai, bet ką jos reiškia konkrečioje įmonėje? Ar deleguosite darbus ir peržiūrėsite gautus rezultatus, ar teks pačiam kurti užduotis, ieškoti ir atsirinkti žmones, burti komandą, rūpintis jos efektyvumu, prisidėti prie darbų įgyvendinimo, rezultatų siekimo, jų analizavimo bei viešinimo? Apsvarstykite, ar jausitės gerai atlikdamas specifines veiklas kiekvieną darbui skirtą dieną.
  • Pasidomėkite komanda, su kuria dirbsite – ar vadovas skatina augimą ir tobulėjimą, siūlo pagalbą, teikią grįžtamąjį ryšį? Jei turėsite pavaldinių, išsiaiškinkite, kokie jų darbo ypatumai, kaip jie vertina vadovą – ar jis būtinas kasdienių darbų kontrolei, ar turėtų leisti dirbti nesikišdamas, bet prireikus pasiruošęs padėti – bei ar Jūs atitinkate lūkesčius, o jei ne, kokios galimybės keisti esamų darbuotojų požiūrį.
  • Pasidomėkite, kokios organizacijoje mokymosi galimybės – ar naujiems darbuotojams skiriami mentoriai, vykdomi vidiniai mokymai, kokie (ir ar) yra asmeninio tobulėjimo planai? Be abejo, prieš tai įvertinkite, ar mokymosi galimybės Jums svarbios. Galbūt manote jau pasiekę profesinių žinių piką arba esate motyvuoti tobulėti individualiai ir iš darbovietės neprašote galimybės mokytis.
  • Įvertinkite ateities perspektyvas – tiek organizacijos, tiek savo konkrečioje organizacijoje. Ar turėsite galimybę kilti karjeros laiptais įmonės viduje, ar manot, jog darbas bus vertingas vėliau siekiant karjeros aukštumų kitur?
  • Pasitikrinkite, ar įmonė siūlo saugumą ir stabilumą – Lietuvoje kalbant apie darboviečių gerąsias puses daugelis darbuotojų vis dar įvardina laiku mokamą atlyginimą kaip privalumą. Tai turėtų būti savaime suprantamu dalyku. Pasidomėkite, kokias socialines garantijas siūlo organizacija, kurioje norite dirbti – galbūt Jums būtinai reikia sveikatos draudimo ar norite gauti atlyginimą kas savaitę, o įmonė to suteikti negali. Įvertinkite ir darbovietės stabilumą – kiek metų patirties turi rinkoje ir kaip atrodo tarp kitų tos pačios sferos įmonių. Nenuvertinkite ir atlygio bei priedų sistemos, viena vertus, vien aukštas atlyginimas nesuteiks laimės dirbant, kita vertus, visiems norisi, kad už jų pastangas būtų tinkamai atsilyginta. Pasitikrinkite, ar Jūsų ir darbdavio lūkesčiai šiuo klausimu sutampa.

 

Adrija Repečkė, Addelse asistentė

PROFILEXT (PXT)

ProfileXT yra asmenybės testas, kuris padeda įvertinti asmens tinkamumą konkrečioms pareigoms. Šis darbuotojų vertinimas padeda sukurti stipresnę, produktyvesnę organizaciją, nes jo pagrindinis principas – tinkami žmonės tinkamam darbui. 

CheckPoint360

Checkpoint360 yra vadovų kompetencijų vertinimo įrankis. Jo pagrindas – 360 laipsnių grįžtamasis ryšys vadovams iš jų tiesioginių vadovų, kolegų ir pavaldinių. Vertinimo rezultatai leidžia vadovams palyginti savo pačių įgūdžių ir kompetencijų vertinimą su tuo, kaip juos suvokia aplinkiniai,

DiSC CLASSIC

DiSC Classic yra asmenybės pažinimo testas, leidžiantis geriau pažinti save ir kitus žmones bei nustatyti asmeniui būdingą elgesio tipą. Remiantis DiSC Classic vertinimo rezultatais galima pamatyti asmens profesinį asmenybės tipą, pagerinti komunikaciją organizacijose, suvaldyti konfliktus ir ugdyti efektyvius vadovus bei komandas.

Darbuotojų įsitraukimo tyrimas

Įsitraukimas į darbą yra nusiteikimas dirbti ir pastangos daryti tai, kas svarbu organizacijai. Įsitraukimas į darbą turi teigiamos įtakos darbuotojų darbo atlikimo kokybei, pasitenkinimui darbu, darbuotojo gerovei, proaktyviam elgesiui ir lojalumui organizacijai

Jums gali patikti:

Kritinės pareigybės

Kritinės pareigybės

Kiekvienas darbas yra vertingas ir garbingas (jeigu legalus ir etiškas 😊 ), tačiau jo kuriama vertė yra nevienoda. Vieni darbuotojai gali turėti didelę įtaką organizacijos veiklos krypčiai ir jos ilgalaikiam sėkmingam funkcionavimui, kiti užtikrina sklandžią kasdienę...

read more
Share This