+370 699 44420 info@addelse.com

Straipsniai

Kasdienei motyvacijai ir įkvėpimui

Jums reikia gerų kandidatų ar gerų darbuotojų?

Viena iš pagrindinių vadovų užduočių – susirinkti gerą komandą. Juk geras vadovas ne tas, kuris dirba daug ir viską bando padaryti pats. Geras vadovas  tas, kuris suburia komandą, galinčią nuversti kalnus. Didžioji dalis vadovų laiko skiriama valdyti žmones ir spręsti su žmogiškaisiais ištekliais susijusius klausimus. Tai sprendimai, kurie  lemia ilgalaikes pasekmes ir dažnai negali būti atidėti vėlesniam laikui. Įdomu tai, kad daugelis vadovų daugiau laiko praleidžia rinkdamiesi naują mobilaus telefono modelį, nei apsispręsdami, kurį darbuotoją priimti.  Dažniausiai trečdalis tokių sprendimų baigiasi gerai, trečdalis yra minimaliai efektyvūs, o trečdalis tampa visiška nesėkme. Jokioje kitoje valdymo srityje mes nesitaikstytume su tokiu procentu klaidingų sprendimų ir jų pasekmėmis. Sakote, kad statistika šiek tiek perdėta? Kad tikrai trečdalio darbuotojų netenka atleisti? Net jei ir įdarbinimo sprendimas buvo klaidingas, nereiškia, kad naujas darbuotojas paliko savo naująjį darbą. Blogiausia, kad dažniausiai tokie darbuotojai lieka naujoje darbo vietoje, nes vadovams lengviau susitaikyti su prastu darbo atlikimu, nei surasti kitą darbuotoją!

Kai priimame naują žmogų į savo organizaciją, mes tikimės, kad jis ir yra tas geriausias darbuotojas, nes kitaip mes jo ir nesamdytumėm. Taigi, kodėl tada mes taip dažnai nusiviliame?

Vienas iš atsakymų yra tas, kad dažnai ne ten sutelkiame dėmesį. Mes stengiamės surasti ir pasamdyti gerą kandidatą, bet ne gerą darbuotoją. O tai ne tas pats!

Apklausę atrankos specialistus ir darbdavius, sudarėme gero kandidato savybių sąrašą:

 • Geri biografijos duomenys (tinkama patirtis, ne per dažna darbų kaita ir pan.)
 • Laiku atvyksta į pokalbį
 • Pasiruošęs pokalbiui
 • Komunikabilus
 • Rodo entuziazmą
 • Sukuria gerą pirmą įspūdį
 • Susidomėjęs siūlomu darbu ir įmone
 • Pasitikintis savimi

Nieko netrūksta? Argi neatrodo patraukliai?

Naudodamiesi šiuo sąrašu pasvarstykite, ar dabartiniai geriausi Jūsų darbuotojai būtų palaikyti gerais kandidatais?

Lygiai taip pat sudarėme ir gero darbuotojo savybių sąrašą:

 • Aukšta motyvacija dirbti
 • Kompetentingas
 • Atlieka daugiau, nei reikalaujama
 • Numato galimas problemas ir imasi jas spręsti
 • Greitai mokosi
 • Susikaupęs
 • Nuoseklus
 • Geras komandos narys
 • Lojalus įmonei

 

Ar pastebėjote, kad šie du sąrašai nelabai sutampa? Kad tos savybės, kurios daro kandidatą patrauklų darbdaviui, nebūtinai yra tos, kurios lemia gerus darbo rezultatus? Norėdami iš karto atsirinkti tinkamą žmogų, kruopščiai įvardinkite sau gero darbuotojo savybes ir ieškokite jų, kalbėdami su pretendentais į naują darbą. Gera įvertinimo metodika, kitaip nei spėlionės, gali Jums labai padėti šiame procese.

Jei domina Addelse paslaugos ir produktai prašome susisiekti!

Addelse vadovė Airida Zavadskė

 

 

PROFILEXT (PXT)

ProfileXT yra asmenybės testas, kuris padeda įvertinti asmens tinkamumą konkrečioms pareigoms. Šis darbuotojų vertinimas padeda sukurti stipresnę, produktyvesnę organizaciją, nes jo pagrindinis principas – tinkami žmonės tinkamam darbui. 

CheckPoint360

Checkpoint360 yra vadovų kompetencijų vertinimo įrankis. Jo pagrindas – 360 laipsnių grįžtamasis ryšys vadovams iš jų tiesioginių vadovų, kolegų ir pavaldinių. Vertinimo rezultatai leidžia vadovams palyginti savo pačių įgūdžių ir kompetencijų vertinimą su tuo, kaip juos suvokia aplinkiniai,

DiSC CLASSIC

DiSC Classic yra asmenybės pažinimo testas, leidžiantis geriau pažinti save ir kitus žmones bei nustatyti asmeniui būdingą elgesio tipą. Remiantis DiSC Classic vertinimo rezultatais galima pamatyti asmens profesinį asmenybės tipą, pagerinti komunikaciją organizacijose, suvaldyti konfliktus ir ugdyti efektyvius vadovus bei komandas.

Darbuotojų įsitraukimo tyrimas

Įsitraukimas į darbą yra nusiteikimas dirbti ir pastangos daryti tai, kas svarbu organizacijai. Įsitraukimas į darbą turi teigiamos įtakos darbuotojų darbo atlikimo kokybei, pasitenkinimui darbu, darbuotojo gerovei, proaktyviam elgesiui ir lojalumui organizacijai

Jums gali patikti:

Kritinės pareigybės

Kritinės pareigybės

Kiekvienas darbas yra vertingas ir garbingas (jeigu legalus ir etiškas 😊 ), tačiau jo kuriama vertė yra nevienoda. Vieni darbuotojai gali turėti didelę įtaką organizacijos veiklos krypčiai ir jos ilgalaikiam sėkmingam funkcionavimui, kiti užtikrina sklandžią kasdienę...

read more
Share This