+370 699 44420 info@addelse.com

Straipsniai

Kasdienei motyvacijai ir įkvėpimui

Grįžtamasis ryšys Lietuvoje: apklausos rezultatai

Siekdami geriau suprasti, kaip patys darbuotojai vertina grįžtamąjį ryšį savo organizacijoje, atlikome nedidelę apklausą. Šiame straipsnyje dalinamės rezultatais, kuriuos gavome apklausę 190 darbuotojų, turinčių tiesioginį vadovą.

Paprastai tariant, grįžtamasis ryšys yra informacija, kurią asmuo gauna apie save. Siekdami geriau suprasti, kaip patys darbuotojai vertina grįžtamąjį ryšį savo organizacijoje, atlikome nedidelę apklausą. Apklausę 190 darbuotojų, turinčių tiesioginį vadovą, gavome tokius rezultatus:

 

Tik 26 % apklaustųjų teigia, kad iš savo tiesioginio vadovo gauna reguliarų grįžtamąjį ryšį, padedantį tobulėti ir siekti geresnių rezultatų darbe.

Šie skaičiai tikrai stebina, ypač todėl, kad ši itin efektyvi darbo kokybės gerinimo ir asmeninio ugdymo priemonė nieko nekainuoja! Konkretus, kryptingas ir motyvuojantis pokalbis gali trukti vos 5 minutes, tačiau labai padėti darbuotojui suprasti, ką padarė gerai, o ką dar būtų galima patobulinti. Dažnai darbuotojo kompetencijos neauga taip sparčiai kaip tikimasi ne dėl to, kad nėra galimybės, bet dėl to, kad neaišku ir kaip konkrečiai reikėtų tobulinti.

 

Tik trečdalis apklaustųjų mano, jog organizacijoje, kurioje dirba, grįžtamojo ryšio kultūra yra puoselėjama.

Organizacijos kultūra iš esmės atspindi visų darbuotojų elgesio visumą. Norint sukurti grįžtamojo ryšio kultūrą visoje įmonėje, svarbu dėmesį skirti kiekvieno darbuotojo elgesio pokyčiui atskirai. Grįžtamojo ryšio kultūra įmonėje per naktį neatsiranda – ją reikia kruopščiai kurti, akcentuojant grįžtamojo ryšio svarbą tiek darbuotojui, tiek visai organizacijai.

 

Net 39 % apklaustųjų NIEKADA nepaprašo savo vadovo grįžtamojo ryšio.

Grįžtamasis ryšys apie darbą turi būti abipusė iniciatyva – ir vadovo, ir pačio darbuotojo. Darbuotojui nebūtina laukti metinio veiklos vertinimo pokalbio, kad išgirstų iš savo vadovo, kaip jam sekasi darbe. Atlikus svarbią (arba nebūtinai) užduotį, paprastas ir spontaniškas klausimas vadovui „Kaip manote, kaip aš pasirodžiau? Kur galėčiau patobulėti?“ padės sužinoti labai konkrečios informacijos.

 

Tik penktadalis apklaustųjų teigia, jog jų vadovas geba teikti kokybišką grįžtamąjį ryšį.

Grįžtamąjį ryšį kokybišku galime vadinti tada, kai jis suteiktas aiškiai, argumentuotai, konstruktyviai bei tikslingai, kai darbuotojas yra išklausomas bei kartu nustatomi tolesni veiksmai ar tobulėjimo kryptis. Pagal apklausos rezultatus panašu, kad 4 iš 5 vadovų Lietuvoje, nors galbūt ir teikia grįžtamąjį ryšį, tačiau tai daro nekokybiškai, o būtent nuo grįžtamojo ryšio kokybės ir priklauso jo vertė darbuotojui. Svarbu įsisąmoninti, kad grįžtamojo ryšio teikimas – ne prigimtinis talentas, o elementarus įgūdis, kurio galima išmokti (mokymų programa).

 

Darbuotojai, gavę grįžtamąjį ryšį iš savo vadovo, dažniausiai jaučiasi dėkingi, įvertinti, įkvėpti.

Vadovo įvertintas ir įkvėptas žmogus tampa labiau įsitraukęs į savo veiklą ir labiau stengiasi. Tačiau įdomu tai, kad dalis darbuotojų po grįžtamojo ryšio jaučiasi sutrikę. Šis darbuotojo jausmas, ko gero, labai priklauso nuo anksčiau aptarto vadovo gebėjimo teikti grįžtamąjį ryšį – jei jis nekonkretus, klaidinantis ir nenurodantis krypties, darbuotojai tikėtina jausis sutrikę ir demotyvuoti.

 

Taigi, nors Lietuvos organizacijose grįžtamojo ryšio kultūrai skiriama vis daugiau dėmesio, pagrindinė problema išlieka vadovo įgūdis teikti prasmingą grįžtamąjį ryšį savo pavaldiniui. Tačiau ugdant šį vadovų įgūdį ir nuosekliai plečiant visų darbuotojų žinias, grįžtamojo ryšio teikimą ir priėmimą galima paversti kasdieniu įpročiu.

Jei norite daugiau sužinoti apie grįžtamąjį ryšį ir kaip to išmokyti savo darbuotojus – susisiekite su mumis!

 

Straipsnio autorė: Addelse konsultantė Edita Stončiūtė

PROFILEXT (PXT)

ProfileXT yra asmenybės testas, kuris padeda įvertinti asmens tinkamumą konkrečioms pareigoms. Šis darbuotojų vertinimas padeda sukurti stipresnę, produktyvesnę organizaciją, nes jo pagrindinis principas – tinkami žmonės tinkamam darbui. 

CheckPoint360

Checkpoint360 yra vadovų kompetencijų vertinimo įrankis. Jo pagrindas – 360 laipsnių grįžtamasis ryšys vadovams iš jų tiesioginių vadovų, kolegų ir pavaldinių. Vertinimo rezultatai leidžia vadovams palyginti savo pačių įgūdžių ir kompetencijų vertinimą su tuo, kaip juos suvokia aplinkiniai,

DiSC CLASSIC

DiSC Classic yra asmenybės pažinimo testas, leidžiantis geriau pažinti save ir kitus žmones bei nustatyti asmeniui būdingą elgesio tipą. Remiantis DiSC Classic vertinimo rezultatais galima pamatyti asmens profesinį asmenybės tipą, pagerinti komunikaciją organizacijose, suvaldyti konfliktus ir ugdyti efektyvius vadovus bei komandas.

Darbuotojų įsitraukimo tyrimas

Įsitraukimas į darbą yra nusiteikimas dirbti ir pastangos daryti tai, kas svarbu organizacijai. Įsitraukimas į darbą turi teigiamos įtakos darbuotojų darbo atlikimo kokybei, pasitenkinimui darbu, darbuotojo gerovei, proaktyviam elgesiui ir lojalumui organizacijai

Jums gali patikti:

Kritinės pareigybės

Kritinės pareigybės

Kiekvienas darbas yra vertingas ir garbingas (jeigu legalus ir etiškas 😊 ), tačiau jo kuriama vertė yra nevienoda. Vieni darbuotojai gali turėti didelę įtaką organizacijos veiklos krypčiai ir jos ilgalaikiam sėkmingam funkcionavimui, kiti užtikrina sklandžią kasdienę...

read more
Share This