+370 699 44420 info@addelse.com

Straipsniai

Kasdienei motyvacijai ir įkvėpimui

Darbo pokalbis: kaip nepasiduoti emocijoms ir pasirinkti geriausią kandidatą?

Darbo pokalbis – dažnai nejaukus ir gąsdinantis, tarsi egzaminas ar vizitas pas stomatologą. Internete knibždėte knibžda patarimų, kaip pasiruošti, kuo rengtis, ką sakyti ir ko nieku gyvu nesakyti, norint gauti svajonių darbą. Tuo tarpu kur kas mažiau diskutuojama apie tai, kaip pasiruošti darbo pokalbiui, kuris padėtų atpažinti svajonių darbuotoją, nors ši tema – tokia pat svarbi.

Darbo pokalbis – dažnai nejaukus ir gąsdinantis, tarsi egzaminas ar vizitas pas stomatologą. Internete knibždėte knibžda patarimų, kaip pasiruošti, kuo rengtis, ką sakyti ir ko nieku gyvu nesakyti, norint gauti svajonių darbą. Tuo tarpu kur kas mažiau diskutuojama apie tai, kaip pasiruošti darbo pokalbiui, kuris padėtų atpažinti svajonių darbuotoją, nors ši tema – tokia pat svarbi.

Įmonės sėkmė didžiąja dalimi priklauso nuo jos darbuotojų – pasirinkdami netinkamus specialistus ar įdarbindami juos neteisingai parinktose pozicijose, darbdaviai neišvengiamai stipriai finansiškai nukenčia. Nepaisant to, efektyviai darbuotojų paieškai ir atrankai vis dar neskiriame pakankamai dėmesio.

Pokalbis dėl darbo – gerokai iškalbingesnė ir daugiau kandidato savybių atskleidžianti priemonė, nei formalus gyvenimo aprašymas. Tačiau taip pat ji – kur kas subjektyvesnė. Pokalbio dėl darbo rezultatus beveik šimtu procentų nulemia emocijos, tos emocijos, kurias susitikimo dalyviai sukelia vieni kitiems per pirmąsias pažinties minutes. Būtent šios emocijos dažniausiai suklaidina ir paskatina darbą pasiūlyti labiausiai patikusiam, bet nebūtinai tinkamiausiam kandidatui.

Daugybė pasaulyje atliktų mokslinių studijų bei tyrimų įrodė, jog per pirmas keturias ar penkias minutes susidarytas įspūdis, kilusios emocijos iš esmės visiškai tiksliai nusako pokalbio rezultatus.

Norint apsisaugoti nuo asmeninėmis simpatijomis pagrįstų sprendimų, darbdaviams visų pirma derėtų atsakingai ruoštis darbo pokalbiams: aiškiai įsivardinkite, kokiomis savybėmis pasižyminčio darbuotojo ieškote, ir dėmesį koncentruokite tik į jas.

Pamėginkite atsakyti sau, kokios savybės lemia jūsų simpatiją kandidatui pokalbio dėl darbo metu? Jo draugiškumas, mandagumas, išvaizda, gal net – humoro jausmas? O dabar pasvarstykite, kurios iš šių savybių jums bus svarbios vertinant jo, kaip darbuotojo, rezultatus? Daugeliu atvejų savybės, dėl kurių pasirenkame darbuotoją, ir kriterijai, pagal kuriuos vertiname jo darbą, tarpusavyje neturi nieko bendro.

Žinoma, yra pareigybių, kuriose gero pirmojo įspūdžio sudarymas – kertinė vertybė. Tačiau ir tuomet vertinti reikėtų profesionaliai: pasikliauti ne tik savo emocijomis, bet pasiteirauti ir, pavyzdžiui, įmonės administratoriaus bei kitų kolegų, kokį pirmąjį įspūdį atvykęs jiems sukėlė kandidatas.

Aiškiai žinant kandidatų vertinimo kriterijus, rasti tinkamiausią žmogų atlikti konkrečias pareigas tampa kur kas lengviau. Tiesa, reikia pripažinti, jog įspūdis apie kandidatų savybes bei gebėjimus, susidarytas pokalbio metu, gali suklaidinti. Norėdamos įsitikinti savo sprendimo teisingumu, įmonės vis dažniau prašo pasirinktų kandidatų atlikti asmenybės testus – jie tiksliai atskleidžia būsimo darbuotojo stipriąsias bei silpnąsias puses ir padeda priimti racionalų sprendimą dėl įdarbinimo.

Žinoma, nereikėtų visiškai atsisakyti ir emocijų: susidūrus su situacija, kurioje yra sudėtinga pasirinkti tarp dviejų ar daugiau vienodai kvalifikuotų kandidatų, būtent jos gali pateikti atsakymą. Palyginkite savo ir kitų įmonės darbuotojų emocijas pokalbio metu ir po jo.

Jei turite galimybę, po pokalbio pasikvieskite kandidatą išgerti kavos, papietauti su kitais įmonės darbuotojais ar tiesiog aprodykite jam savo biurą. Fotografai mėgsta sakyti , jog geriausi portretiniai kadrai pavyksta kelios sekundės po to, kai fotosesija yra baigta, nes tik tuomet fotografuojamas žmogus iš tiesų atsipalaiduoja. Taip pat elgiasi ir kandidatai – diskusijoje po oficialaus pokalbio jie greičiausiai bus gerokai nuoširdesni ir atviresni bei atskleis savo tikrąsias savybes.

Sėkmingos, ambicingos įmonės vis daugiau laiko ir dėmesio investuoja į efektyvią darbuotojų atranką, ieškodamos profesionalių sprendimų. Kaip tik toks požiūris į geriausių specialistų paiešką užtikrina joms kvalifikuotus, motyvuotus ir ilgalaikius darbuotojus ir svarbiausia – išskirtinį konkurencinį pranašumą.

Straipsnis spaudoje, spauskite čia.

Domina mūsų paslaugos? Susisiekite!

PROFILEXT (PXT)

ProfileXT yra asmenybės testas, kuris padeda įvertinti asmens tinkamumą konkrečioms pareigoms. Šis darbuotojų vertinimas padeda sukurti stipresnę, produktyvesnę organizaciją, nes jo pagrindinis principas – tinkami žmonės tinkamam darbui. 

CheckPoint360

Checkpoint360 yra vadovų kompetencijų vertinimo įrankis. Jo pagrindas – 360 laipsnių grįžtamasis ryšys vadovams iš jų tiesioginių vadovų, kolegų ir pavaldinių. Vertinimo rezultatai leidžia vadovams palyginti savo pačių įgūdžių ir kompetencijų vertinimą su tuo, kaip juos suvokia aplinkiniai,

DiSC CLASSIC

DiSC Classic yra asmenybės pažinimo testas, leidžiantis geriau pažinti save ir kitus žmones bei nustatyti asmeniui būdingą elgesio tipą. Remiantis DiSC Classic vertinimo rezultatais galima pamatyti asmens profesinį asmenybės tipą, pagerinti komunikaciją organizacijose, suvaldyti konfliktus ir ugdyti efektyvius vadovus bei komandas.

Darbuotojų įsitraukimo tyrimas

Įsitraukimas į darbą yra nusiteikimas dirbti ir pastangos daryti tai, kas svarbu organizacijai. Įsitraukimas į darbą turi teigiamos įtakos darbuotojų darbo atlikimo kokybei, pasitenkinimui darbu, darbuotojo gerovei, proaktyviam elgesiui ir lojalumui organizacijai

Jums gali patikti:

Kritinės pareigybės

Kritinės pareigybės

Kiekvienas darbas yra vertingas ir garbingas (jeigu legalus ir etiškas 😊 ), tačiau jo kuriama vertė yra nevienoda. Vieni darbuotojai gali turėti didelę įtaką organizacijos veiklos krypčiai ir jos ilgalaikiam sėkmingam funkcionavimui, kiti užtikrina sklandžią kasdienę...

read more
Share This