+370 699 44420 info@addelse.com

Straipsniai

Kasdienei motyvacijai ir įkvėpimui

Ar žinote savo tamsiąsias puses? – Uždaras

Hogan Assessments yra pasaulyje pripažinti asmenybės vertinimo įrankiai, kurie padeda nustatyti darbuotojų elgesio stilius, stiprybes ir potencialias rizikas. Vienas iš  klausimynų yra Hogan Development Survey (HDS), analizuojantis 11 asmens bruožų, kurie gali sukelti problemų darbe ir asmeniniame gyvenime. Šie bruožai, nors ir laikomi asmenybės stipriosiomis savybėmis, gali tapti problema, jei pasireiškia pernelyg dažnai ar pernelyg stipriai. Būtent todėl labai svarbu ne tik žinoti apie šias savybes, bet ir mokėti jas valdyti ir pritaikyti priklausomai nuo situacijos. Asmenys, kurie geba atpažinti ir tinkamai valdyti savo elgesį, gali efektyviau išnaudoti savo stipriąsias savybes ir taip pasiekti geresnių rezultatų tiek profesinėje veikloje, tiek asmeniniame gyvenime.

Šiame straipsnyje gilinsimės į vieną iš šių bruožų – Uždarumo (Reserved) skalę.

 

Uždarumo skalė

 

Uždarumo skalė matuoja asmens polinkį atsiriboti nuo kitų ir nerodyti emocijų. Aukštus balus šioje skalėje turintys žmonės dažnai yra tvirti, gebantys puikiai susitvarkyti su stresu ir išlikti ramūs, kai aplinkiniai reaguoja emocionaliai. Jie gali būti linkę traktuoti kitus kaip objektus, o ne kaip žmones, ir dažnai atsisako įsitraukti į socialines situacijas ar rūpintis kitų jausmais.

 

Privalumai ir trūkumai

 

Žmonės, surinkę aukštus balus Uždarumo skalėje, pasižymi šiomis stiprybėmis:

– Geba išlikti ramiais ir stabiliais lyderiais stresinėse situacijose.

– Puikiai susitvarko su kritika, neigiamais atsiliepimais ir emocijų protrūkiais.

 

Jų trūkumai:

– Polinkis atsiriboti ir ignoruoti kitų žmonių rūpesčius, o tai savo ruožtu gali sukelti santykių sunkumus.

– Socialinių įgūdžių stoka.

Žmonės, surinkę aukštus balus Uždarumo skalėje, mano, kad santykiai su kitais yra nemalonūs ir neverta jais užsiimti. Šį mąstymą galėjo lemti nepakankama globa vaikystėje, kuri paskatino tapti ypatingai savarankiškais ir sutrukdė išvystyti gebėjimą pastebėti ir reaguoti į kitų žmonių poreikius bei jausmus. Dėl šios priežasties jie atrodo šiurkštūs ir nesuvokia, kaip jų elgesys veikia kitus.

 

Kaip tapti efektyvesniu?

 

Norėdami pagerinti savo santykius tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, žmonės, turintys aukštus balus Uždarumo skalėje, gali imtis šių veiksmų:

 

Pasistenkite, kad kiti suprastų jūsų mintis

 

Jei turite uždarumo savybę, tai reiškia, kad lengvai atsiribojate nuo kitų ir greitai pasitraukiate iš tam tikrų socialinių situacijų. Stenkitės išlikti įsitraukę ir pasitikrinkite, ar kiti supranta jūsų poziciją ir nuomonę. Atkreipkite dėmesį ne tik į žodžius, bet ir į tai, kaip jūsų veiksmai perteikia informaciją.

 

Būkite matomi ir girdimi

 

Dalyvaudami susitikimuose stenkitės būti aktyvesni ir labiau matomi, ypač įtemptose situacijose. Apsvarstykite, kokį poveikį jūsų žodžiai turi komandai.

 

Pažinkite kitus ir supraskite, kas jiems svarbu

 

Uždarumo bruožu pasižymintys žmonės gali būti vertinami kaip nejautrūs ar atitolę, o tai apsunkina gebėjimą laimėti kitų palankumą, įtikinti ar motyvuoti. Skirkite šiek tiek laiko pokalbiams su savo komandos nariais, parodykite nuoširdų susidomėjimą jų veikla, karjera ar pomėgiais. Siekite užmegzti tvirtus ryšius kaip vieną iš sėkmingos karjeros sudedamųjų dalių.

 

Apibendrinimas

 

Aukštus balus Uždarumo skalėje turintys asmenys, imdamiesi šių veiksmų, gali ugdyti socialinį jautrumą, tapti efektyvesniais komunikatoriais ir užmegzti tvirtesnius santykius su kitais. Tuo pat metu jie gali išlaikyti savo gebėjimą susidoroti su spaudimu ir išlikti ramiais sudėtingose situacijose.

 

Straipsnis paruoštas pagal Summit straipsnį „Do you know your dark sides? – Reserved“.

PROFILEXT (PXT)

ProfileXT yra asmenybės testas, kuris padeda įvertinti asmens tinkamumą konkrečioms pareigoms. Šis darbuotojų vertinimas padeda sukurti stipresnę, produktyvesnę organizaciją, nes jo pagrindinis principas – tinkami žmonės tinkamam darbui. 

CheckPoint360

Checkpoint360 yra vadovų kompetencijų vertinimo įrankis. Jo pagrindas – 360 laipsnių grįžtamasis ryšys vadovams iš jų tiesioginių vadovų, kolegų ir pavaldinių. Vertinimo rezultatai leidžia vadovams palyginti savo pačių įgūdžių ir kompetencijų vertinimą su tuo, kaip juos suvokia aplinkiniai,

DiSC CLASSIC

DiSC Classic yra asmenybės pažinimo testas, leidžiantis geriau pažinti save ir kitus žmones bei nustatyti asmeniui būdingą elgesio tipą. Remiantis DiSC Classic vertinimo rezultatais galima pamatyti asmens profesinį asmenybės tipą, pagerinti komunikaciją organizacijose, suvaldyti konfliktus ir ugdyti efektyvius vadovus bei komandas.

Darbuotojų įsitraukimo tyrimas

Įsitraukimas į darbą yra nusiteikimas dirbti ir pastangos daryti tai, kas svarbu organizacijai. Įsitraukimas į darbą turi teigiamos įtakos darbuotojų darbo atlikimo kokybei, pasitenkinimui darbu, darbuotojo gerovei, proaktyviam elgesiui ir lojalumui organizacijai

Jums gali patikti:

Ar žinote savo tamsiasias puses? Uolumas

Ar žinote savo tamsiasias puses? Uolumas

Uolumo skalė prognozuoja asmens polinkį dirbti sunkiai, kruopščiai bei galimus sunkumus deleguojant darbus kitiems. Ši skalė taip pat matuoja, ar asmuo sugeba prioretizuoti užduotis, ar yra linkęs į mikrovaldymą. Aukštą balą šioje skalėje surinkę žmonės dažnai būna...

read more
Stereotipai apie karjerą

Stereotipai apie karjerą

Karjeros samprata šiandien yra gerokai pasikeitusi. Tačiau mūsų visuomenėje vis dar populiarios kai kurios klišės arba, kitaip tariant, stereotipai apie karjerą. Esą profesinę sėkmę apibrėžia tik kopimas įsivaizduojamais karjeros laiptais į viršų, kad profesinių...

read more
Share This