+370 699 44420 info@addelse.com

Straipsniai

Kasdienei motyvacijai ir įkvėpimui

Ar žinote savo tamsiasias puses? Uolumas

Uolumo skalė prognozuoja asmens polinkį dirbti sunkiai, kruopščiai bei galimus sunkumus deleguojant darbus kitiems. Ši skalė taip pat matuoja, ar asmuo sugeba prioretizuoti užduotis, ar yra linkęs į mikrovaldymą. Aukštą balą šioje skalėje surinkę žmonės dažnai būna nepaprastai atsidavę savo darbui, atkakliai siekia preciziškai atlikti savo užduotis. Vadovų uolumo bruožas pasireiškia polinkiu kontroliuoti kiekvieną komandos darbo aspektą, siekiant išlaikyti ypač aukštus darbo standartus.

 

Šie asmenys tampa tikrais darbštumo ir kruopštumo pavyzdžiais. Jų gebėjimas tvarkytis su įvairiomis atsakomybėmis įkvepia siekti meistriškumo ir kitus kolegas. Tokiomis savybėmis pasižymintys individai dažnai tampa neįkainojamais darbuotojais, ypač tokiose pozicijose, kuriose reikalingas išskirtinis dėmesys detalėms.

 

Žinoma, šiuo bruožu pasižymintys asmenys susiduria ir su tam tikrais iššūkiais. Uoliems vadovams gali būti sunku deleguoti užduotis dėl baimės neatitikti aukštų standartų. Jie dažnai įsivaizduoja, kad tik jie geriausiai gali atlikti užduotis. Šis požiūris gali pavirsti į smulkmeniško kontroliavimo elgseną, kuri slopina komandos autonomiją. Kruopštumas gali virsti kritiškumu, reikalaujančiu viską daryti pagal jų metodus.

Naviguojant tarp šio bruožo gerųjų ir blogųjų savybių, reikia sąmoningai žvelgti į situaciją. Nors šie asmenys padeda išlaikyti aukštus darbo standartus ir rodyti pavyzdį kitiems kolegoms, tačiau nereikėtų pamiršti galimų spąstų, tokių kaip mikrovaldymas ir valdingas požiūris.

Norėdami pagerinti savo įgūdžius ir užmegzti geresnius santykius su kitais, asmenys, pasižymintys aukštu uolumo balu, gali imtis šių veiksmų:

 1. Išbandykite naujus būdus
  Meskite iššūkį savo įpročiui griežtai laikytis pažįstamų metodų. Aktyviai ieškokite alternatyvių būdų atlikti darbus, skatinkite kolegas prisidėti ir pagirkite už jų indėlį. Ugdykite atvirą požiūrį į naujas idėjas ir drąsą eksperimentuoti. Eksperimentuojant neišvengiamai padaroma klaidų. Priimkite jas kaip mokymosi dalį.
 2. Tobulinkite delegavimo įgūdžius
  Nustatykite aiškius tikslus ir užduočių terminus kitiems kolegoms ar pavaldiniams. Aiškiai perduokite lūkesčius komandos nariams ir pasitikėkite jų galimybėmis. Susidėliokite atitinkamus tolimesnius žingsnius ir būdus, siūlykite patarimus ir paramą, bet nereikalaukite, kad žmonės viską darytų tiksliai pagal jus. Žmonės pasižymi skirtingais darbo stiliais. Rodydami pasitikėjimą savo komandos narių gebėjimais, galėsite tolygiau paskirstyti užduotis ir puoselėti bendradarbiavimo kultūrą.
 3. Užduočių valdymas
  Susikurkite sistemą, kuri padėtų nustatyti prioritetus ir svarbiausias užduotis. Pasistenkite nesiekti maksimalaus rezultato ir priimkite sąvoką „pakankamai geras“, siekdami suprasti ir atpažinti, kad tobulumas ne visada yra reikalingas. Šis būdas padės jums sumažinti darbo krūvį ir pagerinti darbo ir poilsio balansą.
 4. Komandos dinamika
  Būkite atsargūs, kad neatstumtumėte komandos narių per daug kritikuodami arba nustatydami nepasiekiamus standartus. Pripažinkite, jog su savo perfekcionizmo bruožu galite padaryti neigiamą poveikį komandos įsitraukimui. Pasistenkite atkreipti dėmesį į teigiamą komandos narių indėlį ir nevenkite išreikšti jiems dėkingumo žodžiu. Pabrėždami tai, kas gerai veikia, skatinate pozityvesnę komandos aplinką ir bendradarbiavimą.

 

Apibendrinimas
Aukštu uolumo bruožu pasižymintys asmenys dažnai stengiasi įtikti vadovams savo aukštos kokybės darbu, už kurį neretai gauna pripažinimą bei gerą atlygį.  Tačiau šių individų požiūris į darbą taip pat gali atstumti esamus darbuotojus, padidinti pavaldinių kaitą ar sukelti kolegoms stresą. Savo uolumo bruožo supratimas gali suteikti vertingų įžvalgų apie jūsų darbo etiką, valdymo stilių ir tai, kaip jus vertina vadovai, kolegos bei pavaldiniai. Šis supratimas ypač svarbus siekiant asmeninio ir profesinio tobulėjimo.

 

Straipsnis paruoštas pagal Summit straipsnį „Do you know your dark sides? – Diligent“

PROFILEXT (PXT)

ProfileXT yra asmenybės testas, kuris padeda įvertinti asmens tinkamumą konkrečioms pareigoms. Šis darbuotojų vertinimas padeda sukurti stipresnę, produktyvesnę organizaciją, nes jo pagrindinis principas – tinkami žmonės tinkamam darbui. 

CheckPoint360

Checkpoint360 yra vadovų kompetencijų vertinimo įrankis. Jo pagrindas – 360 laipsnių grįžtamasis ryšys vadovams iš jų tiesioginių vadovų, kolegų ir pavaldinių. Vertinimo rezultatai leidžia vadovams palyginti savo pačių įgūdžių ir kompetencijų vertinimą su tuo, kaip juos suvokia aplinkiniai,

DiSC CLASSIC

DiSC Classic yra asmenybės pažinimo testas, leidžiantis geriau pažinti save ir kitus žmones bei nustatyti asmeniui būdingą elgesio tipą. Remiantis DiSC Classic vertinimo rezultatais galima pamatyti asmens profesinį asmenybės tipą, pagerinti komunikaciją organizacijose, suvaldyti konfliktus ir ugdyti efektyvius vadovus bei komandas.

Darbuotojų įsitraukimo tyrimas

Įsitraukimas į darbą yra nusiteikimas dirbti ir pastangos daryti tai, kas svarbu organizacijai. Įsitraukimas į darbą turi teigiamos įtakos darbuotojų darbo atlikimo kokybei, pasitenkinimui darbu, darbuotojo gerovei, proaktyviam elgesiui ir lojalumui organizacijai

Jums gali patikti:

Stereotipai apie karjerą

Stereotipai apie karjerą

Karjeros samprata šiandien yra gerokai pasikeitusi. Tačiau mūsų visuomenėje vis dar populiarios kai kurios klišės arba, kitaip tariant, stereotipai apie karjerą. Esą profesinę sėkmę apibrėžia tik kopimas įsivaizduojamais karjeros laiptais į viršų, kad profesinių...

read more
Lyderystė VUCA aplinkoje

Lyderystė VUCA aplinkoje

Vadovai negali numatyti kiekvienos konkrečios situacijos – ypač kai gyvename VUCA aplinkoje. Greitai kintančioje aplinkoje neįmanoma turėti paruoštų reagavimo planų kiekvienam atvejui. Norint sėkmingai veikti VUCA aplinkoje reikia lankstumo, gebėjimo spręsti problemas...

read more
Share This