+370 699 44420 info@addelse.com

Straipsniai

Kasdienei motyvacijai ir įkvėpimui

Ar žinote savo tamsiąsias puses? – Spalvingas

Hogan Development Survey (HDS) buvo pirmasis tamsiosios asmenybės pusės įvertinimo įrankis, skirtas darbuotojų atrankai ir vadovų ugdymui. Nuo pirmojo pasirodymo 2001 m., HDS buvo išverstas į 40 kalbų ir panaudotas vertinant daugiau kaip 2,3 mln. suaugusiųjų pasaulio dirbančiųjų. HDS matuoja 11 asmenybės bruožų, kurie gali virsti destruktyviu elgesiu organizacijoje. Vienas iš šių bruožų – spalvingumas (angl. colorful)

Spalvingumo skalė matuoja kiek asmuo yra dramatiškas, siekiantis dėmesio ir entuziastingas. Šie asmenys gerai jaučiasi būdami dėmesio centre. Aukštus balus surinkę asmenys vertina matomumą ir viešumą, jiems svarbu būti pripažintiems, matomiems ir garsiems.

Aukštus balus spalvingumo skalėje turintys asmenys puikiai tinka pozicijose, kuriose reikia viešojo kalbėjimo, pardavimų ar ryšių kūrimo įgūdžių. Tokių asmenų įgimti gebėjimai būti įtraukiančiais, įtikinamais ir gyvybingais padeda puikiai pritraukti auditorijos dėmesį.

Žinoma, ši savybė turi ir tam tikrų trūkumų, pavyzdžiui – nuolatinis dėmesio poreikis. Šių asmenų energingumas ir entuziazmas kartais gali užgožti kolegas, o nuolatinis dėmesio poreikis gali pasirodyti kaip veidmainiškas ar manipuliatyvus.

Norint užtikrinti bendradarbiaujančią ir harmoningą darbo aplinką, labai svarbu rasti tinkamą pusiausvyrą. Asmenys, turintys aukštą balą spalvingumo skalėje, turi itin jautriai valdyti savo energiją ir skatinti bendradarbiavimą, o ne dominuoti dėmesio centre.

Jei atpažįstate, jog turite šią savybę, galite ugdyti šiuos įgūdžius, siekdami išnaudoti visą šio bruožo potencialą ir tapti efektyvesniu lyderiu ar kolega.

 

Klausykite daugiau, kalbėkite mažiau

Praktikuokite dėmesingą klausymą, jo metu palaikykite akių kontaktą ir leiskite kitiems reikšti savo mintis nepertraukinėdami. Pabandykite perfrazuoti kito žmogaus pasakojimą, tokiu būdu patvirtindami, jog jūs supratote. Šis požiūris ir technika pagerina bendravimo dinamiką, leidžia kitiems jaustis matomais ir išgirstais.

 

Produktyviai išreikškite savo jausmus ir emocijas

Nors entuziazmas yra užkrečiantis ir įkvepiantis, tačiau svarbiausia yra pusiausvyra. Dėmesio skirkite savo kalbos turiniui, ne tik stiliui. Atkreipkite dėmesį į tai, kokią įtaką jūsų emocijos daro kitiems. Esant reikalui, sumažinkite emocijų intensyvumą ir stebėkite, kaip jūsų emocinės išraiškos veikia aplinkinius.

 

Dalykite tik realistiškus pažadus

Objektyviai įvertinkite laiką ir pastangas, reikalingus užduotims atlikti. Prisiimkite įsipareigojimus remdamiesi aiškiu supratimu apie jūsų galimybes ir turimus išteklius. Realistiškai planuodami ir vykdydami savo darbus, pelnysite kolegų ir pavaldinių pasitikėjimą.

 

Susiraskite partnerį

Bendradarbiavimas yra nuostabus augimo įrankis. Jums gali būti naudinga partnerystė su tokiu asmeniu, kuris pasižymi dėmesingumu smulkmenoms, efektyviu laiko planavimu ir gerais veiklos rezultatais. Toks bendradarbiavimas gali suteikti vertingų įžvalgų ir padėti įdiegti naujas praktikas. Mokymasis stebėjimu metodu ir efektyvus elgesio modeliavimas prisidės prie jūsų nuolatinio asmeninio ir profesinio tobulėjimo.

 

Išvada

Šie įgūdžiai padeda dinamiškiems, pasitikintiems savimi, bet kartais pernelyg dramatiškiems ar dėmesio reikalaujantiems asmenims geriau išreikšti save, būti autentiškiems ir bendrauti nuoširdžiau. Aktyvus klausymasis, emocijų valdymas, realistiški planai ir partnerysčių puoselėjimas padeda keisti netinkamą elgesį į labiau subalansuotą.

 

Straipsnis paruoštas pagal Summit straipsnį „Do you know your dark sides? – Colorful“

PROFILEXT (PXT)

ProfileXT yra asmenybės testas, kuris padeda įvertinti asmens tinkamumą konkrečioms pareigoms. Šis darbuotojų vertinimas padeda sukurti stipresnę, produktyvesnę organizaciją, nes jo pagrindinis principas – tinkami žmonės tinkamam darbui. 

CheckPoint360

Checkpoint360 yra vadovų kompetencijų vertinimo įrankis. Jo pagrindas – 360 laipsnių grįžtamasis ryšys vadovams iš jų tiesioginių vadovų, kolegų ir pavaldinių. Vertinimo rezultatai leidžia vadovams palyginti savo pačių įgūdžių ir kompetencijų vertinimą su tuo, kaip juos suvokia aplinkiniai,

DiSC CLASSIC

DiSC Classic yra asmenybės pažinimo testas, leidžiantis geriau pažinti save ir kitus žmones bei nustatyti asmeniui būdingą elgesio tipą. Remiantis DiSC Classic vertinimo rezultatais galima pamatyti asmens profesinį asmenybės tipą, pagerinti komunikaciją organizacijose, suvaldyti konfliktus ir ugdyti efektyvius vadovus bei komandas.

Darbuotojų įsitraukimo tyrimas

Įsitraukimas į darbą yra nusiteikimas dirbti ir pastangos daryti tai, kas svarbu organizacijai. Įsitraukimas į darbą turi teigiamos įtakos darbuotojų darbo atlikimo kokybei, pasitenkinimui darbu, darbuotojo gerovei, proaktyviam elgesiui ir lojalumui organizacijai

Jums gali patikti:

Ar žinote savo tamsiasias puses? Uolumas

Ar žinote savo tamsiasias puses? Uolumas

Uolumo skalė prognozuoja asmens polinkį dirbti sunkiai, kruopščiai bei galimus sunkumus deleguojant darbus kitiems. Ši skalė taip pat matuoja, ar asmuo sugeba prioretizuoti užduotis, ar yra linkęs į mikrovaldymą. Aukštą balą šioje skalėje surinkę žmonės dažnai būna...

read more
Stereotipai apie karjerą

Stereotipai apie karjerą

Karjeros samprata šiandien yra gerokai pasikeitusi. Tačiau mūsų visuomenėje vis dar populiarios kai kurios klišės arba, kitaip tariant, stereotipai apie karjerą. Esą profesinę sėkmę apibrėžia tik kopimas įsivaizduojamais karjeros laiptais į viršų, kad profesinių...

read more
Share This